روز جهانی والدین | World Parents Day

دکتر فرزاد باباخانی
آخرین بروزرسانی
21 آبان 1402
آخرین بروزرسانی
21 آبان 1402
روز جهانی والدین | World Parents Day

روز جهانی والدین – 1 ژوئن مصادف با 11 خرداد

World Parents Day – 1 June

در سال 2012، مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای اولین بار روز جهانی والدین را اعلام کرد. از آن زمان، هر ساله در اول ژوئن مصادف با 11 خرداد برای گرامیداشت واحدهای والدین در سراسر جهان برگزار می شود. والدین بودن یکی از جهانی ترین تجربیات است، اما قطعا پیاده روی در پارک نیست. اولاً، خیلی قبل از اینکه بچه ها به دنیا بیایند، چالش های خود را دارد. با بسیاری از عوارض ناشی از بارداری، داشتن یک والدین سالم چیزی است که باید برای آن سپاسگزار بود.

والدیندر حالی که بسیاری از ما قدردان این نبود که برای تمیز کردن اتاق‌هایمان، کسی باید به ما کمک می‌کرد. راستش را بخواهید، اگر هرگز یاد نگرفته بودیم که چنین مسئولیت های کوچکی را انجام دهیم، هیچ امیدی به کنار آمدن با دنیای بزرگسالان نداشتیم. پس بیایید از این روز برای تشکر از اولین معلمان و پرورش دهندگانمان استفاده کنیم. و اگر اتفاقاً پدر و مادر هستید، به خودتان یک تلنگر بزرگ بزنید.

والدین چراغی از زندگی کودک هستند. آنها پایه و اساس کودکان را می گذارند و آنها را با مهارت هایی که در طول زندگی لازم است پرورش داده و مجهز می کنند. والدین از فرزندان خود محافظت می کنند و فداکاری های بی شماری برای تضمین رشد آنها انجام می دهند.

روز جهانی والدیندر روز جهانی والدین، کودکان قدردانی خود را از والدین خود به خاطر تمام کارهایی که برای آنها انجام داده اند ابراز می کنند. به راستی رابطه ما با والدین مهم ترین و واقعی ترین پیوندی است که اکثر ما تا به حال خواهیم داشت و فداکاری والدین نسبت به ما در این روز محترم و گرامی است. کسانی از ما که با والدین خود دوستی داریم و می‌توانیم یک رابطه سالم مبتنی بر اعتماد و احترام به جای اقتدار یا قیمومیت دقیق داشته باشیم، خوش شانس هستیم. واقعا داشتن پدر و مادر خوب یک نعمت است.

در طول دهه 1980، سازمان ملل متحد شروع به تمرکز بر روی مسائل مربوط به خانواده کرد، و اینکه چگونه رفاه عاطفی و ذهنی کودک به سایر حوزه های رشد در مقیاس بزرگ منشعب می شود. در 9 دسامبر 1989، مجمع عمومی قطعنامه ای تصویب کرد که سال 1994 را به عنوان سال جهانی خانواده اعلام کرد. در مصوبه دیگری در سال 93، 15 می ماه هر سال به عنوان روز بزرگداشت روز جهانی خانواده تعیین شد.

در 17 سپتامبر 2012، سازمان ملل متحد روز اول ژوئن را به عنوان روز جهانی والدین اعلام کرد. هدف این روز برانگیختن آگاهی از اهمیت والدین و نقش آن در ارائه حفاظت و ابزارهای مورد نیاز برای رشد مثبت در کودکان است. به هر حال والدین اولین معلمان و تعامل انسانی هستند که کودک در معرض آنها قرار می گیرد. رهبران جامعه، والدین، فرزندان، معلمان و سازمان های خانواده در جشن گرفتن این روز و ترویج فرزندپروری موثر گرد هم می آیند.

روز جهانی والدین

این مقاله را به دوستان خود معرفی کنید

منابع مقاله

این مقاله تالیف شده است و یا منابع مربوطه ثبت نشده است.

این مقاله برای شما مفید بود؟

ثبت دیدگاه