"شرایط نگهداری نمونه های آزمایشگاهی"

فیلترها

دسته‌بندی آزمایش‌ها

شرایط نگهداری نمونه های آزمایشگاهی | در این طبقه بندی مواردی که در نگهداری و دخیره سازی نمونه های مختلف آزمایشگاهی دارای اهمیت است به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

هر ساله میلیاردها نمونه بیولوژیکی جمع آوری می شود. پس از جمع آوری چنین نمونه هایی، یک دوره زمانی وجود دارد که قبل از تجزیه و تحلیل آنها می گذرد. برای جلوگیری از تخریب یا از دست دادن یکپارچگی نمونه ها، پایبندی به ذخیره سازی مناسب نمونه بیولوژیکی حیاتی است و این ممکن است شامل ارتقاء فریزرهای آزمایشگاهی شما باشد. با پیروی از بهترین شیوه‌ها در هنگام ذخیره‌سازی نمونه‌های بیولوژیکی، کارشناسان آزمایشگاهی می‌توانند دقیق‌ترین نتایج آزمایشگاهی ممکن را تسهیل کنند و در عین حال با عدم دور ریختن نمونه‌های بد ذخیره‌شده، ضایعات و زمان را نیز کاهش دهند. برای آشنایی با بهترین شیوه های کلیدی برای نگهداری نمونه های بیولوژیکی، به خواندن ادامه دهید.

یکی از مهم ترین عوامل نگهداری صحیح نمونه های بیولوژیکی، استفاده از دمای نگهداری صحیح برای آن نمونه بیولوژیکی خاص است. که بسته به نمونه ای که جمع آوری می شود و مدت زمان نگهداری آن، این دماها می تواند متفاوت باشد.

برای نمونه هایی که برای مدت زمان کوتاهی نگهداری می شوند، در یخچال (2 تا 8 درجه سانتیگراد) یا نگهداری در فریزر آزمایشگاهی (20- درجه سانتیگراد) برای نمونه های بیولوژیکی که در دماهای گرم تر پایدار نیستند، ایده آل هستند. اگر نمونه نیاز به نگهداری طولانی‌مدت دارد، معمولاً توصیه می‌شود برای جلوگیری از تخریب، ذخیره‌سازی در فریزر بسیار کم (80- درجه سانتیگراد) یا ذخیره‌سازی برودتی (150- تا 190- درجه سانتیگراد) را انتخاب کنید.

در مواردی که نمونه با مواد نگهدارنده تثبیت شده است، ممکن است در یک منطقه با دمای اتاق نگهداری شود. با این حال، مواد ژنتیکی نمونه احتمالاً در نتیجه به سرعت تخریب می شود.

علاوه بر اطمینان از دمای ذخیره سازی صحیح، بهترین روش مهم دیگر برای نگهداری نمونه های بیولوژیکی در آزمایشگاه، حفظ سطح بالایی از سازمان است. سازماندهی ضعیف به شکل نمونه‌های بدون برچسب یا فضای ذخیره‌سازی بیش از حد به هم ریخته اغلب منجر به هدر رفتن نمونه‌ها می‌شود که به اتلاف وقت و هزینه تبدیل می‌شود.

برای بهبود سازماندهی نمونه های بیولوژیکی خود، مطمئن شوید که آنها را با استفاده از یک نشانگر درجه آزمایشگاهی یا برچسب مقاوم در برابر ترموپلاستیک و مواد شیمیایی برچسب گذاری کنید و تا حد امکان جزئیات را درج کنید. علاوه بر این، نمونه های بیولوژیکی خود را در یک مکان مرکزی فهرست کنید.

از دست دادن تمام نمونه های بیولوژیکی ذخیره شده در صورتی که یخچال یا فریزر آزمایشگاه شما خراب شود می تواند مضر باشد. برای محافظت از نمونه های خود، مهم است که سیستم ذخیره سازی خود را به سیستم هشدار دهنده داخلی مجهز کنید. سرمایه‌گذاری بر روی مانیتورهای مستقل دما و سیستم‌های پشتیبان با کیفیت، شما را از نوسانات دما آگاه می‌کند و در صورت خروج سیستم ذخیره‌سازی یا خرابی، از خراب شدن نمونه‌های شما جلوگیری می‌کند.