روز جهانی جوانان -

روز جهانی جوانان – 12 آگوست مصادف با 26 مرداد

International Youth Day

روز جهانی جوانان هر ساله در 12 آگوست به منظور افزایش آگاهی در مورد مسائل مربوط به جوانان در سراسر جهان جشن گرفته می شود. این روز فرصتی است برای شناخت کمک های مهم جوانان به جامعه و همچنین چالش های پیش روی آنها.

در سال 1965 مجمع عمومی سازمان ملل متحد شروع به تلاشی هماهنگ برای تأثیرگذاری بر جوانان کرد. آنها اعلامیه ترویج آرمان های صلح، احترام متقابل و تفاهم بین مردم را در میان جوانان تأیید کردند. آنها شروع به اختصاص زمان و منابع برای توانمندسازی جوانان با شناخت رهبران آینده و ارائه منابعی برای رفع نیازهای جهان به آنها کردند.

در 17 دسامبر 1999، مجمع عمومی سازمان ملل توصیه کنفرانس جهانی وزرای مسئول جوانان را تایید کرد و روز جهانی جوانان تشکیل شد. اولین بار در 12 آگوست 2000 جشن گرفته شد و از آن زمان تاکنون برای آموزش جامعه استفاده شده است. بسیج جوانان در سیاست، و مدیریت منابع برای رسیدگی به مشکلات جهانی.

روز جهانی جوانانروز جهانی جوانان اغلب با رویدادهای مهم همراه است. در سال 2013 یک کنفرانس بین المللی جوانان به میزبانی YOUTHINK برگزار شد که بسیاری از سخنرانان کلیدی و مراسم اهدای جوایز در آن حضور داشتند. رویدادهای اخیر توسط کافه جوانان هندی در چنای میزبانی شده است.

سازمان ملل متحد جوانان را افراد بین 15 تا 24 سال تعریف می کند. طبق داده های سازمان ملل، در حال حاضر 1.3 میلیارد جوان در جهان وجود دارد که تقریباً یک پنجم جمعیت جهان را تشکیل می دهند. علیرغم تعدادشان، جوانان اغلب در مورد شنیده شدن صدایشان و برآورده شدن نیازهایشان با چالش های مهمی مواجه می شوند.

روز جهانی جوانان فرصتی است برای تاباندن کانون توجه به این موضوعات و حمایت از سیاست ها و برنامه هایی که به نفع جوانان باشد. همچنین فرصتی برای تجلیل از دستاوردهای چشمگیر جوانان در سراسر جهان است که خستگی ناپذیر برای ایجاد تغییرات مثبت در جوامع خود تلاش می کنند.

همانطور که به آینده می نگریم، واضح است که مشارکت جوانان در مقابله با برخی از مبرم ترین مشکلات جهان ضروری است. با توانمندسازی و حمایت از جوانان می توانیم آینده بهتری را برای همه بسازیم.

روز جهانی جوانان 1شعار روز جهانی جوانان برای سال 2014 جوانان و سلامت روان بود. برای سال 2015، شعار آن جوانان و مشارکت مدنی بود. موضوع روز جهانی جوانان در سال 2016 “راهی به سوی 2030: ریشه کنی فقر و دستیابی به مصرف و تولید پایدار” بود. به این ترتیب، به کمک جوانان در جلوگیری از درگیری، حمایت از شمول، عدالت اجتماعی و حفظ صلح قدردانی می شود. برای سال 2019، موضوع IYD “تغییر آموزش” بود، آموزش فراگیر و قابل دسترس برای همه جوانان.

برای سال 2020، موضوع IYD “تعهد جوانان برای اقدام جهانی” بود. موضوع IYD 2021 “تغییر سیستم های غذایی: نوآوری جوانان برای سلامت انسان و سیاره” است. موضوع برای سال 2022 ” همبستگی بین نسلی: ایجاد جهانی برای همه اعصار».

هدف از این موضوعات جلب توجه به شیوه‌هایی بود که مشارکت جوانان در سطوح ملی و بین‌المللی، مؤسسات و فرآیندهای ملی و چندجانبه را تحسین می‌کند. هدف مهم دیگر این است که درس‌هایی در مورد اینکه چگونه می‌توان مشارکت آنها در سیاست نهادی را افزایش داد.

در روز جهانی جوانان، جوانان تشویق می شوند تا ایده ها و راه حل های خود را برای بهبود سیستم های مختلف به اشتراک بگذارند.

بحث‌های موضوعی و کمپین‌های اطلاعاتی در سرتاسر جهان برگزار می‌شود تا هم دولت‌های عضو و هم عموم مردم را برای درک نیازهای جوانان، اجرای سیاست‌هایی برای کمک به آنها در غلبه بر چالش‌هایی که با آن مواجه هستند، و تشویق جوانان به تصمیم‌گیری‌ها درگیر کنند.

international youth day

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد

World Population Day1

روز جهانی جمعیت | World Population Day

نوشته شده توسط: دکتر فرزاد باباخانی
روز جهانی جمعیت یک رویداد سالانه است که هر ساله در 11 جولای مصادف با 20 تیر برگزار می شود و به دنبال افزایش آگاهی ...

دکتر فرزاد باباخانیمشاهده نوشته ها

PHD ویروس‌شناسی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *