"آزمایش‌های بخش پاتولوژی و سیتوپاتولوژی"

فیلترها

دسته‌بندی آزمایش‌ها

بخش پاتولوژی، هیستوپاتولوژی و سیتوپاتولوژی | برای سهولت بیشتر در پیدا کردن مطالب، در این صفحه از وب سایت متااورگانون تمامی آزمایش های که در بخش پاتولوژی، هیستوپاتولوژی و سیتوپاتولوژی انجام می شود، را قرار خواهیم داد. و هر تست را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

بخش پاتولوژی، هیستوپاتولوژی و سیتوپاتولوژی طیف وسیعی از نمونه های بافت را بررسی می کند. اینها می‌توانند نمونه‌برداری‌های کوچکی باشند که در کلینیک برداشته می‌شوند یا نمونه‌های بزرگ‌تر که در اتاق عمل برداشته می‌شوند. بافت تشریح می شود تا مناطق مورد نظر شناسایی شود، یا اگر نمونه کوچکی باشد، ممکن است تمام بافت مورد بررسی قرار گیرد.

بافت تحت فرآیندی قرار می‌گیرد که ما را قادر می‌سازد بخش‌های بسیار نازکی از بافت ایجاد کنیم که روی لام‌های شیشه‌ای قرار می‌گیرند. سپس اسلایدها رنگ آمیزی می شوند تا اجزای مختلف بافتی را که هیستوپاتولوژیست ها (پزشکان متخصص در مطالعه سلول ها و بافت ها) تشخیص می دهند، نشان دهند. این تشخیص یک گزارش مکتوب را تشکیل می دهد که توسط پزشکان برای درمان و مدیریت بیماران استفاده می شود. کل فرآیند ممکن است چندین روز طول بکشد.

سیتولوژی سلول‌ها را بررسی می‌کند، مانند سلول‌هایی که در مایعات بدن یا با آسپیراسیون سلول‌ها از توده‌ها به دست می‌آیند. این سیتولوژی FNA نامیده می شود.

سیتولوژی زنان سلول های دهانه رحم نمونه برداری شده را به عنوان بخشی از برنامه غربالگری سرویکس بررسی می کند.

مایعات مورد بررسی در سیتولوژی غیر ژنتیکی شامل ادرار، مایع جنب، مایع کیست و آسپیراسیون از توده هایی مانند مواردی که ممکن است در پستان ایجاد شود، می باشد. نمونه‌ها سانتریفیوژ می‌شوند تا سلول‌های موجود در نمونه روی یک لام شیشه‌ای متمرکز شوند که برای نشان دادن جزئیات سلول‌ها رنگ‌آمیزی می‌شود.

هیستوپاتولوژیست ها از این اسلایدهای رنگ آمیزی شده، مشکلات موجود را تشخیص می دهند و گزارشی مکتوب برای درمان و مدیریت بیماران برای پزشکان تهیه می کنند.