"آزمایش‌های بخش ژنتیک پزشکی"

دسته‌بندی آزمایش‌ها

بخش ژنتیک | برای سهولت بیشتر در پیدا کردن مطالب، در این صفحه از وب سایت متااورگانون تمامی آزمایش های که در بخش ژنتیک انجام می شود، را قرار خواهیم داد. و هر تست را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

اختلالات ژنتیکی مادرزادی عامل 20 درصد مرگ و میر نوزادان است و بد نیست بدانید 50 درصد از این اختلالات قابل شناسایی و قابل پیشگیری هستند. حداقل 20/000 اختلال ژنتیکی وجود دارد. مشاوره ژنتیک توسط ژنتیک انسانی آمریکایی در سال 1975 به شرح زیر تعریف شده است:

مشاوره ژنتیک یک فرآیند ارتباطی است که اختلالات ژنتیکی انسان یا احتمال وقوع آن در خانواده را منتقل می کند. هدف این مشاوره آگاهی و محافظت از خانواده ها در برابر اختلالات ژنتیکی و همچنین خانواده هایی است که عضوی دارند که قبلاً به اختلالات مادرزادی مبتلا شده اند. در حالی که در مورد اختلال ژنتیکی ذاتی تردید وجود دارد، سایر اعضای خانواده باید از خطر و روش های پیشگیری مطلع شوند. جنبه نفیس مشاوره ژنتیکی این است که نه تنها بر اولین نمونه اولیه بلکه سایر اعضای خانواده در حال حاضر و آینده تمرکز کنیم.

مشاوره ژنتیکی مبتنی بر جمع آوری واقعیت های صحیح در مورد شجره نامه و اختلال ژنتیکی مراجع در خانواده است که این اطلاعات روش های پیشگیری را برای زوجین آشکار می کند. همیشه خطر اختلال ژنتیکی برای ازدواج های نسبی و غیر نسبی وجود دارد. بنابراین مشاوره ژنتیک حیاتی است.

سالخوردگی، سیگار کشیدن، مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر. اینها حقایقی هستند که خطر ابتلا به اختلالات ژنتیکی بالاتری دارند

برای فرزند شما و مادرانی که حامل یکی از این عوامل هستند باید با متخصصین ژنتیک مشورت کنید. مراجعه به یک متخصص ژنتیک در مراحل اولیه بارداری یا قبل از آن ممکن است کمک زیادی به پیشگیری از اختلالات ژنتیکی کند. با این کار می توانیم نسلی سالم را به آیندگان معرفی کنیم

بخش ژنتیک آزمایشگاهی به طور فعال به مطالعه بیماری های ژنتیکی و پیشرفت آزمایشات ژنتیکی و فناوری مرتبط با هدف افزایش مراقبت از بیمار بالینی کمک می کند.

آزمایشگاه سیتوژنتیک خدمات جامعی را در انواع مطالعات کروموزوم از جمله اختلالات مادرزادی، تشخیص قبل از تولد و اختلالات هماتولوژیک یا انکولوژیک ارائه می دهد. این مطالعات شامل تکنیک های سیتوژنتیک سنتی و همچنین سیتوژنتیک مولکولی توسط FISH و میکرو آرایه می باشد.

آزمایشگاه ژنتیک مولکولی در زمینه DNA و آزمایش ژنتیک مولکولی برای اختلالات مادرزادی و هماتولوژی/انکولوژی تخصص دارد.

آزمایشگاه توالی‌یابی ژنومیک (سکانس) بالینی از نیازهای نسل بعدی توالی‌یابی (NGS) کلینیک پزشکی فردی (IM) پشتیبانی می‌کند تا جدیدترین آزمایش‌های ژنومی و علوم بالینی را در مراقبت شخصی برای هر بیمار ادغام کند.

آزمایشگاه ژنتیک بیوشیمیایی به ارزیابی و تشخیص بیماران و خانواده های مبتلا به بیماری های متابولیک ارثی می پردازد. این درمان را زیر نظر دارد و ناقلان هتروزیگوت را از غیر حامل ژن ها با تجزیه و تحلیل متابولیت و آنزیمی مایعات و بافت های فیزیولوژیکی متمایز می کند.

آزمایشگاه باروری تست های تحلیلی را برای ارزیابی وضعیت باروری بیماران مردان و زنان ارائه می دهد.