"آزمایش بیماری های منتقل از راه جنسی (STD)"

فیلترها

دسته‌بندی آزمایش‌ها

آزمایش های پانل بیماری های منتقل از راه جنسی(STD) | برای سهولت بیشتر در پیدا کردن مطالب، در این صفحه از وب سایت متااورگانون تمامی آزمایش های پانل بیماری های منتقل از راه جنسی(STD)، را قرار داده ایم. و هر تست را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

بیماری های منتقل از راه جنسی(STD) که به عنوان عفونت های مقاربتی (STIs) نیز شناخته می شوند، بسیار شایع هستند. میلیون ها عفونت جدید هر ساله رخ می دهد.

بیماری های مقاربتی از طریق رابطه جنسی واژینال، دهانی و مقعدی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. آنها همچنین می توانند از طریق تماس فیزیکی صمیمی پخش شوند، اگرچه این خیلی رایج نیست.

بیماری های مقاربتی همیشه علائمی ایجاد نمی کنند یا ممکن است فقط علائم خفیف ایجاد کنند. بنابراین ممکن است عفونت داشته باشید و آن را ندانید. به همین دلیل است که در صورت داشتن رابطه جنسی، انجام آزمایش STD مهم است. اگر تشخیص STD مثبت دریافت کردید، بدانید که همه آنها با دارو قابل درمان هستند و برخی کاملاً قابل درمان هستند.

بیماری های مقاربتی قابل پیشگیری هستند. اگر رابطه جنسی دارید، بدانید چگونه از خود و شریک جنسی خود در برابر بیماری های مقاربتی محافظت کنید.

واژینوز باکتریال: یک بیماری شایع، قابل درمان و واژینال است که می تواند شانس ابتلا به STD را افزایش دهد.

کلامیدیا: یک بیماری مقاربتی شایع اما قابل درمان است. در صورت عدم درمان، کلامیدیا می تواند باردار شدن را برای یک زن دشوار کند.

سوزاک: یک بیماری مقاربتی شایع است که با داروی مناسب قابل درمان است. در صورت عدم درمان، سوزاک می تواند مشکلات سلامتی بسیار جدی ایجاد کند.

هپاتیت: ویروسی عامل اصلی سرطان کبد و شایع ترین دلیل پیوند کبد است.

تبخال تناسلی: یک بیماری مقاربتی شایع است، اما اکثر افراد مبتلا به این عفونت نمی دانند که به آن مبتلا هستند. در حالی که هیچ درمانی وجود ندارد، داروهایی در دسترس هستند که می توانند از شیوع بیماری جلوگیری کرده یا آن را کوتاه کنند. این داروها همچنین می توانند احتمال انتقال عفونت را کاهش دهند.

HIV/AIDS: اگر HIV و STD دارید، احتمال انتقال HIV به شریک جنسی خود بیشتر است.

HPV: شایع ترین STI است، اما اکثر افراد مبتلا به عفونت هیچ علامتی ندارند. HPV می تواند برخی از عوارض سلامتی ایجاد کند که با واکسن قابل پیشگیری هستند.
بیماری التهابی لگن (PID): PID می تواند منجر به عواقب جدی از جمله ناباروری شود.
سیفلیس: در صورت عدم درمان می تواند مشکلات بسیار جدی داشته باشد. درمان آن با درمان مناسب ساده است.
تریکومونیازیس: اکثر افرادی که به تریکومونیازیس مبتلا هستند هیچ علامتی ندارند.