"آزمایش‌های قبل از ازدواج"

دسته‌بندی آزمایش‌ها

آزمایش های پانل قبل از ازدواج | برای سهولت بیشتر در پیدا کردن مطالب، در این صفحه از وب سایت متااورگانون تمامی آزمایش های پانل قبل از ازدواج، را قرار داده ایم. و هر تست را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

ازدواج سنگ بنای اساسی جامعه و سنگ بنای ایجاد روابط عاطفی، سالم و خانوادگی است. ازدواج سالم ضامن جلوگیری از ابتلای اعضای خانواده به بیماری های ارثی و عفونی است. بدین ترتیب خانواده ای شاد و باثبات می سازد.

ازدواج سالم:
ازدواج سالم عبارت است از حالت توافق و هماهنگی بین زوجین در جنبه های سالم، روانی، جنسی، اجتماعی و تشریعی و با هدف تشکیل خانواده سالم و به دنیا آوردن فرزندان سالم.

غربالگری قبل از ازدواج:
غربالگری قبل از ازدواج به عنوان آزمایش زوج هایی که قصد دارند به زودی ازدواج کنند از نظر اختلالات ژنتیکی رایج خون (مانند کم خونی سلول داسی شکل و تالاسمی) و بیماری های عفونی (مانند هپاتیت B، هپاتیت C و HIV/AIDS) تعریف می شود. غربالگری قبل از ازدواج با هدف ارائه مشاوره پزشکی در مورد احتمال انتقال بیماری های ذکر شده در بالا به شریک / همسر یا فرزندان دیگر و ارائه گزینه هایی به شرکا / همسران است که به آنها کمک می کند برای خانواده سالم برنامه ریزی کنند.

اهداف برنامه غربالگری قبل از ازدواج:

محدود کردن گسترش برخی از بیماری های ژنتیکی خون (مانند کم خونی داسی شکل و تالاسمی) و بیماری های عفونی (مانند هپاتیت B، هپاتیت C و HIV/AIDS).
ارتقاء آگاهی در مورد مفهوم ازدواج جامع سالم.
کاهش فشار بر موسسات بهداشتی و بانک های خون.
پرهیز از مشکلات اجتماعی و روانی برای خانواده هایی که فرزندانشان رنج می برند.
کاهش بار مالی خانواده و جامعه برای درمان افراد آسیب دیده.

از این رو به آن دسته از زوجینی که قصد دارند به زودی ازدواج کنند، توصیه می شود حداقل سه ماه قبل از ازدواج، غربالگری قبل از ازدواج را انجام دهند. به طوری که زوجین بتوانند زندگی خود را بهتر برنامه ریزی کنند.