"آزمایش‌های عضلات"

دسته‌بندی آزمایش‌ها

آزمایش های پانل عضلانی | برای سهولت بیشتر در پیدا کردن مطالب، در این صفحه از وب سایت متااورگانون تمامی آزمایش های پانل عضلانی، را قرار داده ایم. و هر تست را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

شما بیش از 600 ماهیچه در بدن خود دارید. برخی از عضلات به شما کمک می کنند حرکت کنید، بلند شوید یا بی حرکت بنشینید. دیگران به شما در هضم غذا، تنفس یا دیدن کمک می کنند. قلب شما ماهیچه ای است که خون را در بدن شما پمپاژ می کند. بسیاری از آسیب ها و بیماری ها می توانند بر نحوه عملکرد عضلات تأثیر بگذارند. برای قوی نگه داشتن عضلات خود، وزن مناسبی داشته باشید، درست غذا بخورید و به طور منظم ورزش کنید.
ماهیچه چیست؟
ماهیچه ها بافت نرم هستند. بسیاری از فیبرهای کششی عضلات شما را تشکیل می دهند. شما بیش از 600 ماهیچه در بدن خود دارید. انواع مختلف ماهیچه ها وظایف متفاوتی دارند. برخی از ماهیچه ها به شما کمک می کنند تا بدوید، بپرید یا کارهای ظریفی مانند نخ زدن سوزن را انجام دهید. سایر ماهیچه ها به شما اجازه تنفس یا هضم غذا را می دهند. قلب شما ماهیچه ای سخت کوش است که هزاران بار در روز می تپد.

بسیاری از اختلالات، آسیب ها و بیماری ها می توانند بر نحوه عملکرد عضلات تأثیر بگذارند. این شرایط می تواند باعث درد عضلانی، اسپاسم عضلانی یا ضعف عضلانی شود. اختلالات شدیدتر می تواند منجر به فلج شود. کاردیومیوپاتی و سایر انواع بیماری های قلبی، پمپاژ خون در بدن را برای قلب دشوار می کند.

داشتن یک سبک زندگی سالم به ماهیچه های شما کمک می کند تا همانطور که باید کار کنند. شما می توانید با حفظ وزن مناسب، خوردن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش فراوان، عضلات خود را قوی نگه دارید. برای غربالگری بیماری ها و شرایطی که می تواند منجر به مشکلات عضلانی شود، به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید.

انواع ماهیچه ها:
شما با کمک سیستم عصبی خود (مرکز فرمان بدنتان) به طور ارادی برخی از ماهیچه ها را کنترل می کنید. شما با فکر کردن به حرکت آنها را وادار به حرکت می کنید.

سایر عضلات غیر ارادی کار می کنند، به این معنی که شما نمی توانید آنها را کنترل کنید. آنها به طور خودکار کار خود را انجام می دهند. برای اینکه کار کنند، آنها از سایر سیستم های بدن مانند سیستم گوارش یا سیستم قلبی عروقی سرنخ می گیرند.

سه نوع بافت عضلانی در بدن وجود دارد. آن ها هستند:

اسکلتی: به عنوان بخشی از سیستم اسکلتی عضلانی، این عضلات با استخوان ها، تاندون ها و رباط های شما کار می کنند. تاندون ها ماهیچه های اسکلتی را به استخوان ها در سراسر بدن شما متصل می کنند. آنها با هم وزن بدن شما را تحمل می کنند و به حرکت شما کمک می کنند.

شما این عضلات ارادی را کنترل می کنید. برخی از فیبرهای عضلانی به سرعت منقبض می شوند و از انفجارهای کوتاه انرژی (عضلات تند انقباض) استفاده می کنند. برخی دیگر به آرامی حرکت می کنند، مانند عضلات پشت شما که به وضعیت بدن کمک می کنند.
قلبی: این ماهیچه ها دیواره های قلب را می پوشانند. آنها به قلب شما کمک می کنند خونی را که در سیستم قلبی عروقی شما حرکت می کند پمپاژ کند. شما ماهیچه های قلب را کنترل نمی کنید. قلب شما به آنها می گوید که چه زمانی منقبض شوند.
صاف: این ماهیچه ها قسمت داخلی اندام هایی مانند مثانه، معده و روده ها را می پوشانند. ماهیچه های صاف نقش مهمی در بسیاری از سیستم های بدن از جمله دستگاه تناسلی زنان، دستگاه تناسلی مردان، دستگاه ادراری و دستگاه تنفسی ایفا می کنند. این نوع ماهیچه ها بدون نیاز به فکر کردن به آنها کار می کنند. آنها کارهای ضروری مانند جابجایی مواد زائد را از طریق روده انجام می دهند و به ریه های شما کمک می کنند هنگام نفس کشیدن منبسط شوند.
عملکرد
ماهیچه ها چه کار می کنند؟
ماهیچه ها تقریباً در هر سیستم و عملکرد بدن نقش دارند. انواع مختلف ماهیچه ها به موارد زیر کمک می کنند:

نفس کشیدن، صحبت کردن و بلعیدن.
هضم غذا و دفع مواد زائد.
حرکت، ثابت نشستن و راست ایستادن.
پمپاژ خون از طریق قلب و عروق خونی.
فشار دادن نوزاد از طریق کانال زایمان در حالی که ماهیچه های رحم منقبض و شل می
شوند.
دیدن و شنیدن.
آناتومی

ماهیچه ها چه شکلی هستند؟
همه انواع بافت عضلانی شبیه به هم هستند. اما تفاوت های جزئی در ظاهر آنها وجود دارد:

ماهیچه های اسکلتی: بسیاری از فیبرهای منفرد ماهیچه های اسکلتی را تشکیل می دهند. اکتین و میوزین پروتئین هایی هستند که فیبرها را تشکیل می دهند. دسته های الیاف شکل دوکی (طول و مستقیم با انتهای مخروطی) را تشکیل می دهند. یک غشاء هر دوک را احاطه کرده است. ارائه دهندگان ماهیچه های اسکلتی را به دلیل الگوی راه راه که دوک ها با هم ایجاد می کنند، به صورت مخطط (راه راه) توصیف می کنند.
ماهیچه های قلبی: این ماهیچه های مخطط شبیه به ماهیچه های اسکلتی هستند. سلول های خاصی به نام کاردیومیوسیت فیبرهای ماهیچه های قلب را تشکیل می دهند. کاردیومیوسیت ها به ضربان قلب شما کمک می کنند.
ماهیچه های صاف: پروتئین های اکتین و میوزین نیز فیبرهای ماهیچه صاف را تشکیل می دهند. در ماهیچه‌های اسکلتی، این پروتئین‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و شکل دوکی را تشکیل می‌دهند. در عضلات صاف، این پروتئین ها به صورت ورقه ای ظاهر می شوند. ورقه ها ظاهری صاف به این بافت عضلانی می دهند.

شما همه اندازه عضلات را در بدن خود دارید. بزرگترین عضله گلوتئوس ماکسیموس (عضله ای که کف بدن شما را می سازد) است. کوچکترین عضله رکابی است که در عمق گوش شما قرار دارد. این عضله کوچک با کنترل لرزش و حرکت استخوان های کوچک در گوش به شنیدن کمک می کند.

چه شرایط و اختلالاتی روی عضلات تاثیر می گذارد؟
طیف گسترده ای از اختلالات، بیماری ها، داروها و آسیب ها می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در نحوه عملکرد عضلات شود. آنها عبارتند از:

سرطان و سایر بیماری ها: انواع مختلف سرطان (مانند سارکوم) و سایر بیماری ها می توانند منجر به مشکلات عضلانی شوند. این بیماری‌ها شامل بیماری‌های عصبی-عضلانی مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS)، اختلالات خودایمنی مانند میاستنی گراویس (MG) و بسیاری از انواع میوپاتی (بیماری عضلانی) است. بیماری به نام پلی میوزیت باعث التهاب در عضلات می شود که منجر به ضعف عضلانی می شود.
بیماری های قلبی عروقی: انواع مختلفی از بیماری های وریدی و بیماری های قلبی عروقی، از جمله بیماری عروق کرونر، می توانند باعث ایجاد مشکلاتی در قلب و عروق خونی شوند. حمله قلبی زمانی رخ می دهد که ماهیچه های رگ های خونی ضعیف شوند.
اختلالات درد مزمن: فیبرومیالژیا و سایر اختلالات باعث درد مزمن در عضلات سراسر بدن می شوند.
اختلالات ژنتیکی: دیستروفی عضلانی یک اختلال ارثی است (از طریق خانواده ها منتقل می شود). بیش از 30 نوع دیستروفی عضلانی وجود دارد. این اختلال باعث ضعف دائمی عضلات می شود.
عفونت ها: عفونت های باکتریایی و ویروسی می توانند به فیبرهای عضلانی آسیب برسانند. این عفونت ها شامل بیماری لایم، مالاریا و تب خالدار کوه راکی ​​است.
صدمات: بسیاری از آسیب‌های مختلف می‌توانند باعث پارگی یا کشش بیش از حد عضلات (کشش عضلانی) شوند. کشیدگی کمر یک آسیب بسیار شایع است. حوادث، تروما و آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد می تواند باعث گرفتگی عضلات یا اسپاسم عضلانی شود. در موارد شدید، این آسیب ها می تواند منجر به فلج شود.
داروها: برخی داروها، مانند داروهای شیمی درمانی، می توانند باعث درد عضلانی شوند. درد عضلانی همچنین می تواند ناشی از داروهایی باشد که فشار خون بالا را درمان می کنند. برخی از افراد پس از یک واکنش آلرژیک شدید به یک دارو یا یک ماده سمی دچار ضعف عضلانی می شوند.