"آزمایش‌های آلرژی"

دسته‌بندی آزمایش‌ها

پانل آلرژی | برای سهولت بیشتر در پیدا کردن مطالب، در این صفحه از وب سایت متااورگانون تمامی آزمایش های که مربوط به بیماری آلرژی می باشد، را  قرار خواهیم داد. و هر تست را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

آلرژی ها که به عنوان بیماری های آلرژیک نیز شناخته می شوند، تعدادی از شرایط ناشی از حساسیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن به مواد معمولی بی ضرر در محیط هستند. این بیماری ها عبارتند از تب یونجه، آلرژی غذایی، درماتیت آتوپیک، آسم آلرژیک و آنافیلاکسی. علائم ممکن است شامل قرمزی چشم، بثورات خارش دار، عطسه، سرفه، آبریزش بینی، تنگی نفس، یا تورم باشد. عدم تحمل غذایی و مسمومیت غذایی شرایط جداگانه ای هستند.

آلرژن های رایج عبارتند از گرده و برخی غذاها، گرده گل، نیش حشرات، داروها، فلزات و سایر مواد نیز ممکن است چنین مشکلاتی را ایجاد کنند. غذا، نیش حشرات و داروها از علل شایع واکنش های شدید هستند. رشد آنها به دلیل عوامل ژنتیکی و محیطی است.

سیستم ایمنی بدن شما موادی به نام آنتی بادی تولید می کند. هنگامی که شما آلرژی دارید، سیستم ایمنی بدن شما آنتی بادی هایی می سازد که یک آلرژن خاص را مضر تشخیص می دهند، حتی اگر اینطور نباشد. هنگامی که با آلرژن تماس می گیرید، واکنش سیستم ایمنی بدن می تواند پوست، سینوس ها، راه های هوایی یا سیستم گوارشی شما را ملتهب کند.

شدت آلرژی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و می تواند از تحریک جزئی تا آنافیلاکسی متغیر باشد – یک اورژانس بالقوه تهدید کننده زندگی. در حالی که اکثر آلرژی ها قابل درمان نیستند، درمان ها می توانند به تسکین علائم آلرژی شما کمک کنند.