"آزمایش‌های مربوط به شیرخواران"

فیلترها

دسته‌بندی آزمایش‌ها

آزمایش های مربوط به شیرخواران | برای سهولت بیشتر در پیدا کردن مطالب، در این صفحه از وب سایت متااورگانون تمامی آزمایش های مربوط  به شیرخواران را  قرار خواهیم داد. و هر تست را به تفصیل بررسی و توضیح خواهیم داد.

در پزشکی، غربالگری به عنوان آزمایش بیماری زمانی که هیچ علامت یا نشانه ای وجود ندارد، تعریف می شود. همه نوزادان تازه متولد شده اکنون در هفته اول زندگی از نظر چند اختلال ارثی غربالگری می شوند: فنیل کتونوری (PKU)، کم کاری مادرزادی تیروئید (CHT)، کمبود آسیل کوآ دهیدروژناز با زنجیره متوسط ​​(MCADD)، فیبروز کیستیک (CF) و هموگلوبینوپاتی ها. از جمله بیماری سلول داسی شکل (SCD).

اگرچه غربالگری هدفمند کودکان شیرخوار ممکن است برای تشخیص زودهنگام، تشخیص و درمان بیماری‌های خاصی که ممکن است در دوره نوزادی کشف نشده باشند، مهم باشد، در حال حاضر شواهد کافی برای حمایت از غربالگری جمعیت برای هر یک از این شرایط وجود ندارد. با این حال، برای کودکان شیرخواری که عوامل خطر شناخته شده دارند، آزمایش ممکن است مناسب باشد و شامل شرایطی مانند کمبود آهن، مسمومیت با سرب، سل (TB) و HIV باشد.

یک برنامه غربالگری با معاینه فیزیکی، معمولاً قبل از 18 ماهگی، برای بررسی رشد و تکامل طبیعی انجام می شود.

واکسیناسیون در برابر انواع بیماری ها نیز به نوزادان ارائه می شود. این بیماری ها عبارتند از دیفتری، کزاز، سیاه سرفه (DTP)، هموفیلوس آنفولانزا نوع b (HiB)سرخک، اوریون، سرخجه (سرخک آلمانی) (MMR)، فلج اطفال، مننگوکوک گروه C و  واکسن هپاتیت B. برخی از اینها مجموعه ای از تزریقات هستند که قبل از یک سالگی انجام می شوند

آزمایش های مربوط  به شیرخواران | به عنوان مثال:

نوزادان به سرعت رشد می کنند، و برای رشد طبیعی خود به آهن در رژیم غذایی خود نیاز دارند. برای 4 تا 6 ماه اول، یک نوزاد می تواند به ذخیره آهن بدن خود متکی باشد. پس از آن، اگر نوزاد به اندازه کافی آهن مصرف نکند، خطر ابتلا به کمبود آهن وجود دارد.

کمبود آهن می تواند باعث کم خونی شود که به این معنی است که توانایی گلبول های قرمز برای انتقال اکسیژن در سراسر بدن مختل می شود. کم خونی می تواند منجر به خستگی و افزایش حساسیت نوزادان به عفونت شود. کم خونی فقر آهن که در نوزاد/کودک نوپا رخ می دهد نیز ممکن است باعث ایجاد مشکلات فوری و طولانی مدت رشد فکری و رفتاری در دوران کودکی شود.

نوزادان نارس و کم وزن بیشتر در معرض خطر کمبود آهن هستند. از سوی دیگر، نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، معمولاً آهن کافی دریافت می‌کنند، مگر اینکه ذخایر خود مادر شیرده کم باشد. استفاده زودهنگام و استفاده بیش از حد از شیر گاو علل موجود کمبود آهن در نوزادان را تشدید می کند.

عوامل خطر برای کم خونی فقر آهن در نوزادان و کودکان خردسال عبارتند از:

زایمان زودرس یا وزن کم هنگام تولد
نوزادان با گروه های اقلیت قومی
خانوارهایی با درآمد پایین یا در فقر زندگی می کنند
تغذیه طولانی مدت با شیر، که در آن شیر پس از 6 ماه منبع غذایی اصلی باقی می ماند
کمبود غذاهای حاوی آهن در رژیم غذایی شیرخواران